פרחי באך

פרח באך

תאור קצר

טיפול בשיטת פרחי באך

שיטה זו פותחה בתחילת המאה העשרים על ידי ד"ר אדוארד באך, רופא והומיאופת. קיימות 38 תמציות פרחי באך המופקות מפרחים וצמחים. באמצעות תמציות אלה ניתן להסיר מחסומים רגשיים ובכך לשפר את בריאות הגוף גם מבחינה פיזית מתוך ראייה של חיבור בין הגוף לנפש. זוהי שיטה הומיאופתית ביסודה, חלק מהיתרונותיה של השיטה הוא בכך שלא קימות תופעות לוואי מזיקות כלל כתוצאה מהשימוש.

"שיטת טיפול זו היא, ככל הידוע, שיטת הטיפול המושלמת ביותר שניתנה לבני האדם. יש בה הכוח לרפא חולי, ובשל פשטותה היא ניתנת לשימוש ביתי. הייחודיות של שיטת טיפול זו היא הצירוף הנפלא של פשטותה עם השפעותיה המרפאות־כול.

אין צורך במדע ובידע, מלבד ההנחיות הפשוטות. מי שיפיקו את מירב התועלת ממתת־אל זו יהיו מי שישמרו אותה טהורה כפי שהיא; חופשית ממדע, חופשית מתאוריות, כי כל דבר בטבע הוא פשוט.

שיטת טיפול זו, שנגלתה לנו באופן אלוהי, מראה שהפחדים שלנו, הדאגות, החרדות וכולי, הם אלה שפותחים פתח לחדירת מחלות. לפיכך, באמצעות טיפול בפחדים שלנו, בחששות, בדאגות וכולי, לא זו בלבד שאנו משחררים את עצמנו ממחלותינו, אלא הצמחים שניתנו לנו בחסדי הבורא־כול נוטלים מאתנו את פחדינו ודאגותינו, ומותירים אותנו בתחושה פנימית של שמחה ורווחה גדולות יותר.

כאשר מטפלים באמצעות תמציות אלה אין מתמקדים באופי המחלה. האדם עצמו הוא המטופל, וכאשר מצבו משתפר נעלמת המחלה מאליה בזכות הבריאות ההולכת ומתגברת.

ידוע לכול, כי למחלה מסוימת יכולה להיות השפעה שונה על אנשים שונים; יש לטפל בהשפעות עצמן מאחר שהן מובילות אל הגורם האמתי.

בהיותה החלק העדין והרגיש ביותר בגוף מראה הנפש את תחילת המחלה ואת המשכה באופן מדויק הרבה יותר מהגוף, לפיכך עלינו לראות במצב הנפשי מדריך המצביע על התמצית או התמציות הנחוצות."

מתוך מאמר "12 המרפאים – ד"ר אדוארד באך".

 

ראו גם: טיפול באמצעות פורמולות צמחי מרפא

X